« Svibanj 2024 »

Dječje gradsko vijeće
Autor: Darko Krznar, 8. 12. 2010.

Margareta Piskač učenica je 8.a razreda II. osnovne škole u Varaždinu i izabrana je za predsjednicu Dječjega gradskoga vijeća. Članovi istog, odnosno vijećnici, predstavnici su Vijeća učenika iz ostalih osnovnih škola na području Varaždina. Upravo su oni demokratskim putem izabrali Margaretu za svoju predsjednicu.

Predsjednica Dječjega gradskoga vijeća tim je povodom pozvana na Varaždinsku televiziju i gostovala je u emisiji Kutionica.

Margareta je rado odgovorila na nekoliko pitanja.

Što je zapravo uloga Dječjega gradskoga vijeća i u čemu se očituje tvoj rad?

Dječje gradsko vijeće svojim aktivnostima (glazbene i likovne radionice, debate, forumi) nastoji poboljšati položaj djece u gradu, radi na obnovi dječjih igrališta i sprečavanju nasilja.

Tko financira navedene aktivnosti?

Sve aktivnosti su besplatne, može doći tko želi, ukoliko mu se svidi, može ostati i pridružiti se u radu. U slučaju jako velikoga broja zainteresirane djece, radionice će se naplaćivati, no bit će to simboličan iznos.

Koje aktivnosti se planiraju u okviru rada Dječjega gradskoga vijeća?

Planiramo mnogo projekata, a jedan od prvih je organizacija humanitarnoga koncerta kako bismo pomogli oboljeloj djeci, s naglaskom na djeci koja boluju od leukemije. Projekt je zahtjevan, no sigurna sam da ćemo ga uspjeti realizirati.

Radionice, igraonice, forumi i debate organizirat će se radi što uspješnijeg ostvarivanja prava djeteta navedenih u Konvenciji o pravima djeteta.

Kako si se osjećala kad si saznala da si izabrana za predsjednicu?

Najprije sam bila iznenađena jer nisam to očekivala, no vrlo brzo sam se snašla u novoj ulozi. Želim još jednom zahvaliti svima koji su glasali za mene i omogućili mi da sudjelujem u novim izazovima.

Marta Slatki