Nastavljamo u zdravome stilu
Autor: Marta Cepanec, 19. 4. 2018.

Drugoga dana projektne nastave nastavljajmo s aktivnostima.

U nastavku saznajte čime smo se danas bavili.

Učenici 1.a i 1.b danas su prezentirali plakate te pisali jelovnik zdrave prehrane. Također posjetili su Muzej kukaca za što su se pripremili crtanjem kukaca i zapisivanjem nekoliko rečenica o njima.

Udrugu Medenjak i Gradsku tržnicu Varaždin posjetili su učenici 1.c i 1.d te naučili nešto o zdravoj hrani i prehrani.

Učenici drugih razreda nastavili su s obilaskom gradskih znamenitosti te su po povratku u školu izrađivali plan grada i sređivali dojmove o viđenome.

Dan na Dravi proveli su učenici trećih razreda gdje su uživali u prirodi igrajući razne igre.

U 4.a i 4.d danas su izrađivali plakate na temelju viđenoga i naučenoga u Muzeju kukaca koji su jučer posjetili. Prisustvovali su Smotri operativnih snaga Civilne zaštite na Korzu. Prošetali su do Staroga grada, tamo su mjerili kvadratne metre, proučavali biljke i životinje te se igrali.

Učenici 4.b razreda izrađivali su čajeve od ljekovitih biljaka koje su pili. Također su izrađivali plakate o sportu te su igrali sportske igre na školskome dvorištu.

Učenici 4.c razreda nastavili su s radom u skupinama, istraživali su pozitivne i negativne strane sporta, izrađivali slikovnice o sportu, snimali dokumentarni film o kretanju te prikazivali animirani film o kretanju.

Fit for life, fit to play

Dio današnjega dana učenici su proveli vani igrajući zaboravljene dječje igre, a kasnije su izrađivali plakate i prezentacije o svemu što su naučili.

Fitonomie

Učenici su izrađivali voćnu salatu za doručak, pojeli ju te počastili ravnatelja voćem. Snimali su filmove na njemačkome jeziku i izrađivali prezentacije.

Barbie world

Učenici su zaključili kako lutke nisu realan odraz ljudi te su napravili plakate na tu temu. Izrađivali su figure sportaša tehnikom pune mase i tehnikom plošno istanjene mase.

Matematički jelovnik

Učenici su tražili matematiku u sportu, igrali su bejzbol i košarku, mjerili  kut izbačaja lopte te o svemu izrađivali prezentacije i igre.

Ono sam što jedem

Nakon što su naučili osnovno o pravilnoj prehrani, učenici su radili kemijske pokuse o hrani i probavi.

Orijentacijsko kretanje i radionica na FOI-u - Tehnologije i zdravlje

Učenici su izrađivali plakate na temelju jučerašnjega obilaska grada. Neki su prisustvovali radionici Tehnologija i zdravlje na Fakultetu organizacije i informatike.

Olimpijske igre

Uspoređivali su Olimpijske igre nekad i danas te izrađivali prezentacije o tome.

U zdravome tijelu zdrav duh

Izvijestili su nas o jučerašnjem posjetu Centru Tomislav Špoljar gdje su izrađivali razne ukrase, plakate te proljetne košarice. Svima je to bilo lijepo iskustvo, uživali su u druženju te učili na način kako uče djeca s poteškoćama u razvoju. Danas su posjetili Caritas i naučili nešto o načinu rada te institucija.

Vrtim zdravi film

Učenici nastavljaju sa snimanjem filma.

Energično gibanje

Koristeći tablete, učenici su izrađivali prezentacije na temelju jučerašnjih istraživanja i mjerenja.

Brojimo korake i mjerimo otkucaje srca

Učenici su izradili aplikaciju EKG te ju isprobali i mjerili otkucaje srca.

Sudionici Briljantina i danas su marljivo uvježbavali mjuzikl.

O svemu su vas izvijestili sudionici Novinarsko-informatičkoga Zdravokreta.

Fotografije pogledajte na https://sway.com/dTTzigLEWqZVYkZ8?ref=Link.