Učenici 4. a i 4. c Školu u prirodi odradili u Istri
Autor: Marta Cepanec, 12. 9. 2018.

Učenici četvrtoga b i c razreda bili su u Školi u prirodi u razdoblju od 3. do 7.rujna 2018. godine.

Program je bio detaljno isplaniram. Osim svakodnevnih sadržaja učenici su imali slobodno vrijeme za kupanje na bazenu hotela Brioni ili na plaži.

Prvi dan započeli smo obilaskom Huma i Višnjana. Nakon večere učenici su uživali u zabavnom programu uz animaciju kao i sve ostale dane. (pidžama party, talent show…)

Drugi dan smo posjetili Rt Kamenjak te sudjelovali u radionici pod nazivom: „Prozori u prošlost“ gdje su učenici uz vodiča po Kamenjaku mogli mirisati, osluškivati i gledati biljke Mediterana. Također smo gledali stope dinosaura. Učenicima je bilo vrlo zanimljivo. Isti dan nakon ručka posjetili smo pulski Aquarium gdje smo vidjeli čuda životinjskoga svijeta našega mora. U okviru toga je organizirana i radionica pod vodstvom profesora biologije mora. On je učenicima na zoran način prikazao životinje mora, pred njima ih otvarao, a na kraju smo pod lupama gledali planktone. Bilo je čarobno.

Treći smo dan posjetili NP Brijuni gdje smo se vozili vlakićem po otoku. Vidjeli smo safari, Titov muzej, slonicu i papagaja koji su zaštitni znak Brijuna. Popodne je organizirano kupanje, a navečer disko u hotelu.

Četvrti je dan organiziran izlet u Poreč gdje smo razgledali Eufrazijevu baziliku i taj prekrasan turistički gradić. Poslije smo posjetili jamu Beredine gdje smo na dubini od 60 m vidjeli čovječju ribicu. Nakon ručka i odmora posjetili smo Medulin gdje su učenici uz kupanje gradili prekrasne dvorce, kule i tvrđave u pijesku, a to smo iskoristili i za sat matematike.

Nakon nekoliko prekrasnih dana učenja u prirodi stiglo je vrijeme za povratak kući. Torbe smo smjestili u autobuse i krenuli u obilazak pulske Arene i tržnice koja ima najveću ponudu riba na Jadranu. Na povratku za Varaždin stali smo na Vratima Jadrana gdje smo uživali u prekrasnom pogledu.

Učenici su uživali u pet prekrasnih dana. Usvajali su nova znanja te učili „o prirodi u prirodi“ na zanimljiv način. Bilo je divno, poučno i korisno. Učenici su bili opušteni, radosni, znatiželjni, sretni i vrlo pristojni u svim situacijama. Bilo je to jedno čarobno i fantastično putovanje.

U pratnji je uz redovne učiteljice četvrtih razreda Jagodu Kanižaj i Melinu Tomljenović bila učiteljica Natalija Lončar i psihologinja škole Željka Čolović - Rodik.

U prostranom i ugodnom Vincek autobusu putovalo je 36 djece i 7 odraslih. Tu su uz spomenute učiteljice i psihologinju bili još predstavnica agencije gđa. Kristina te animatorica Petra, a sve nas je ugodno i sigurno vozio gospodin Stjepan.

Učiteljice Jagoda i Melina