Zdravokret u II. osnovnoj školi Varaždin
Autor: Marta Cepanec, 18. 4. 2018.

U našoj se školi i ove godine od 18. do 20. travnja održava projektna nastava. Naime, tijekom cijele školske godine provodimo aktivnosti koje obuhvaćaju zdrav način života (tjelovježba, zdrava prehrana) objedinjene pod nazivom Zdravokret.

U nastavku pročitajte što smo sve danas radili.

1.a i 1.d (učiteljice Nedjeljka Martinčević i Spomenka Žmegač)

Učenici razgovaraju i dogovaraju što će sve raditi tijekom projektnih dana. Danas će posjetiti Udrugu Medenjak te izraditi plakate o tome što su tamo vidjeli i naučili. Također će izrađivati jelovnik zdrave prehrane.

1.c i 1.d (učiteljice Natalija Lončar, Josipa Bunta i Petra Minđek)

Učenici izrađuju plakate o igrama iz prošlosti, sadašnjosti, budućnosti i o  njemačkim najdražim igrama . Na školskome dvorištu odmjerili su snage u različitim igrama.

2.a, 2.b, 2.c i  2.d (učiteljice: Martina Dugonjić, Sanja Mihalinec, Željka Mihalj i Rajka Stilinović)

Učenici su tijekom cijeloga dana obilazili gradske destinacije.

3.a, 3.b, 3.c i 3.d (učiteljice: Mirjana Vugrek, Melina Tomljenović, Jagoda Kanižaj, Draženka Pust)

Učenici trećih razreda posjetili su vatrogasce, a neki su pritom imali priliku sudjelovati u vatrogasnim vježbama. Također su šetali gradom, razgledavali znamenitosti te uživali u prirodi i sunčanome danu.

4.a i 4.d (učiteljice: Ljiljanka Bistrović, Kristina Hruškar i Nataša Kurbanjev)

Prije odlaska u Muzej kukaca učenici su prezentirali unaprijed napravljene plakate te su crtali kukce. O viđenome u Muzeju izvijestit će nas tijekom sljedećih dana.

4.b (učiteljica Renata Maltar – Novak)

Tijekom prvoga dana učenici su skupljali biljke za herbarij koji su potom izrađivali.

4.c (učiteljica Dubravka Kalinić – Lebinec)

Učenici 4. c razreda i neki od članova grupe Medijska kultura "Dođi, vidi, viči" osmislili su niz aktivnosti kroz koje su povezali trodnevni školski projekt Zdravokret i Dane medijske pismenosti. Učenici će stvarati medijske sadržaje (kratak igrani i dokumentarni film, slikovnica, plakati, predstava) i istraživati  s ciljem poticanja na kretanje i sport.

Posjetili su Varaždinsku televiziju kako bi saznali na koji način profesionalci promiču kretanje i sport.

Fit for life, fit to play (učiteljice Alenka Trtinjak i Dubravka Pavlić)

Učenici su posjetili Zajednicu sportskih udruga Varaždin na stadionu Sloboda. Tamo su prisustvovali predavanju o zdravoj prehrani i sportskim igrama.

Fitonomie (učiteljice Tanja Klaneček i Marina Pajtlar)

Prije odlaska na Dravu učenici su vježbali u školskome dvorištu. Nakon toga uputili su se do svojega odredišta, Udruge Spas.

Barbie world (učitelji Goran Kreminski i Marijana Hunjek)

Radionica se temelji na Barbie lutkama. Učenici su donijeli lutke koje su izmjerili te su ih usporedili sa svojim tijelom i na temelju toga izradili plakate.

Matematički jelovnik (učiteljice Višnja Ivančan i Ivana Tkalčec)

Učenici izrađuju origami u obliku hrane te osmišljavaju  jelovnike u skladu sa zdravom prehranom.

Ono sam što jedem (učiteljice: Ana – Maria Beatrice Šikić, Irena Bračko – Marčec i Ksenija Pintarić)

Danas se govorilo o pravilnoj i zdravoj prehrani te raspravljalo o tome kako se hrane naši učenici.

Orijentacijsko kretanje (učiteljica Nikolina Mikulek Slunjski)

Učenici su obišli grad podijeljeni u skupine orijentirajući se prema planu grada.

Olimpijske igre (učitelj Alan Dedić)

Učenici i učitelj raspravljali su o navedenoj temi te dogovarali što će raditi i na koji način će provesti aktivnosti.

Orijentacijsko kretanje – Turist u Varaždinu (učiteljica Sanja Posavec)

Raspoređeni u skupine učenici su imali 45 minuta da prema planu grada pronađu i fotografiraju zadane znamenitosti.

U zdravom tijelu zdrav duh (učiteljica Sandra Ostojić i učitelj Kristijan Herceg)

Učenici su posjetili Centar Tomislav Špoljar.

Vrtim zdravi film (učiteljica Valentina Balažinec i učitelj Dejan Mašić)

Učenici izrađuju film na temu zdravoga života koji će poslužiti za edukaciju budućih generacija.

Energično gibanje (učiteljica Željka Kopić)

Učenici su brojali korake i kalorije u školskome dvorištu, trčali i brojili otkucaje srca. Prikupljene podatke upotrijebit će u izradi prezentacija.

Brojimo korake i mjerimo otkucaje srca (učitelj Darko Krznar)

Izrađuju spravice za brojanje koraka te ih isprobavaju.

Novinarsko – informatički Zdravokret (učiteljice Ljiljana - Inkret Martinčević i Marta Cepanec)

Učenici obilaze sve radionice te vas izvještavaju o aktivnostima tijekom dana. Neki izrađuju animirane filmove.

Mjuzikl Briljantin (učiteljice Mirjana Halusek, Jasmina Varga, Marija Nenadić i učitelj Nikola Habek)

Tijekom projektnih dana održavaju se probe za mjuzikl Briljantin s kojim će učenici 12. svibnja 2018. nastupiti na Festivalu dječjega glazbenog stvaralaštva u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.

Fotografije pogledajte na https://sway.com/sVR6QtKjLgrl7gns?ref=Link.