Posjet Gradskoj vijećnici
Autor: Marta Cepanec, 30. 11. 2017.

Učenici trećih razreda posjetili su u ponedjeljak, 27.11.2017., Gradsku vijećnicu.

Na ulazu u vijećnicu dočekao nas je voditelj protokola za posjetitelje gospodin Dražen Dretar  te nam objasnio što ćemo sve vidjeti.  Odmah na početku pogledali smo crtani filmić o gradu Varaždinu „Čarobna škrinja“, vidjeli smo mnoga priznanja gradu Varaždinu za najljepše uređeni grad (baš smo bili ponosni) te vrlo zanimljiv hologram koji prikazuje žezlo varaždinskoga gradskog suca (gradonačelnika) iz 1464.godine.

Zatim smo se uputili u dvoranu Gradske vijećnice gdje smo se udobno smjestili te saznali kako ovdje vijećnici  s gradonačelnikom raspravljaju o važnim stvarima vezanima uz grad. Uskoro nam se pridružio i gradonačelnik dr. sc. Ivan Čehok koji je veselo s nama razgovarao i odgovarao na sva naša pitanja. Usput nam je ispričao ponešto o povijesti Gradske vijećnice i  povijesti samoga grada Varaždina. Za uspomenu na ovaj susret zajedno smo se fotografirali.

Nastavili smo svoje razgledavanje u salonu Gradske vijećnice koji krase prekrasne slike našega najpoznatijeg varaždinskoga slikara Miljenka Stančića. Uvidjeli smo da grad Varaždin ima svoje simbole, grb grada Varaždina i zastavu.

Nismo se upisali u knjigu posjeta, ali smo se zato uvjerili da je jako teška, naučili smo da se u nju upisuju istaknuti i važni gosti koji posjećuju Varaždin. Tako smo vidjeli rukopis japanskoga ministra, hm.. izgleda jako komplicirano.

Naravno, sve što smo danas čuli i vidjeli puno će nam pomoći u lakšemu razumijevanju nastavnoga gradiva iz prirode i društva te građanskoga odgoja i obrazovanja.

Zahvalili smo se našim domaćinima na gostoprimstvu velikim pljeskom. Baš nam je bilo lijepo!

Draženka Pust