Odabrali smo najljepše pismo
Autor: Nataša Narančić, 18. 1. 2017.

Nagradni natječaj u kojemu se biralo najljepše pismo Djedu Božićnjaku održavao se tijekom prosinca, a mogućnost sudjelovanja u njemu imali su svi učenici II. osnovne škole Varaždin.

Za izbor najljepšeg bila je zaslužna Novinarska skupina, koja je na svom posljednjem prošlogodišnjem sastanku, 22. prosinca 2016. godine, imala pune ruke posla. Više od pedeset pisama prepunih nesebičnih dječjih želja, sročenih u maštovite, slikovite rečenice, ukrašenih prekrasnim prigodnim crtežima, naše je novinare ujedno dirnulo, razveselilo i nasmijalo. Težak je posao bio odabrati samo tri najbolja pa se oko toga dugo vijećalo; neka su se pisma čitala i po nekoliko puta, sve dok odluka nije pala na tri pisma koja su nas osvojila svojom jedinstvenošću. Ta su pisma nagrađena prigodnim poklonima (neke od poklona izradili su sami novinari) koje su autorima uručili članovi Novinarske skupine posljednjeg dana nastave u prvom polugodištu te na taj način pokušali doprinijeti širenju božićnog duha i blagdanskog raspoloženja u našoj školi.

Autori tih pisama su Inka Eldan (7.c), Mateo Staničić (6.b) i Fabijan Bojanić Morandini (3.a), a cjelovita pisma možete pogledati u nastavku.

,

Ovom prigodom zahvaljujemo svima na sudjelovanju te vas pozivamo da se priključite svim našim budućim akcijama i na taj način ponovno pokažete svoju kreativnost.

Novinarska skupina