Krčkim otokom
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 30. 5. 2016.

25. svibnja 2016. učenici 6. a i 6. b razreda u sklopu planirane terenske nastave posjetili su otok Krk.

Obišli su krčku špilju Biserujku koja bogatstvom svojih podzemnih krških reljefnih oblika te dužinom od 110 metara oduševljava svakoga posjetitelja.

Učenici su prošetali i gradom Puntom odakle su se brodicom otisnuli do otočića Košljuna poznatoga po franjevačkome samostanu u čijem su muzeju sačuvani različiti vrijedni predmeti i zbirke koje su tamošnji redovnici stoljećima prikupljali i čuvali. Učenici su tako mogli vidjeti arheološku, sakralnu, etnografsku, numizmatičku te prirodoslovnu zbirku s različitim sačuvanim predmetima.

U Jurandvoru učenici su razgledali crkvu sv. Lucije u kojoj je pronađen „dragi kamen hrvatske pismenosti“, znamenita Bašćanska ploča, glagoljski spomenik iznimne važnosti za hrvatski jezik i književnost te hrvatsku povijest i kulturu.

U pratnji učenika, uz razrednice Maricu Burek i Silvu Hrg, bili su učitelj Aleksandar Meštrić te učiteljica Jasmina Varga.

Nastava je ostvarena u korelaciji predmeta: hrvatski jezik – engleski jezik - matematika – priroda.

Svi ciljevi i zadaci predviđeni planom terenske nastave uspješno su ostvareni, a učenici su

se obogatili novim spoznajama te jednim iskustvom više.

Jasmina Varga