Izlet 3.d razreda
Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 15. 6. 2015.

Moj razred i ja krenuli smo na izlet 2. lipnja 2015.

Najprije smo išli na branu u Šemovcu. Tamo smo vidjeli Varaždinsko jezero, hidroelektranu i branu po kojoj smo se šetali. Zatim smo krenuli u Ludbreg. U Ludbregu smo posjetili crkvu u kojoj smo vidjeli Isusovu krv. Prošetali smo do centra svijeta i otkrili da su Pariz i Atena najudaljeniji gradovi od centra svijeta. Nastavili smo do Varaždinskih Toplica gdje smo vidjeli iskopine starih Rimljana. Prošli smo kroz Novi Marof i poslije Novoga Marofa vidjeli smo uzgajalište pastrva i dvorce Bele I. i Bele II. Krenuli smo do Lepoglave. U Lepoglavi smo vidjeli slike Ivana Rangera. Stigli smo i u Trakošćan, tamo smo razgledali muzej. Nakon toga prošetali smo se oko dvorca i odredili mjesto za piknik. Poslije piknika kupili smo sladoled.

Ubrzo smo krenuli u Opeku. U Opeki smo vidjeli park u kojemu raste stablo u koje se može ući.

Sretno smo se vratili kući. Najljepše mi je bilo u parku Opeka. Vidjeli smo najneobičnije drvo. To je drvo u koje se može ući, ima četiri ulaza, jako je veliko, unutra stane puno ljudi i zato ga nazivaju „kapelica“. To drvo je poput bora i jako je visoko.

Bio je to jako lijep dan.

Matija Oreški, 3.d