Nastavak Maštarija o hrani
Autor: Darko Krznar, 27. 3. 2014.

Živost u školi u radionicama nastavila se i danas.

Zajedno sa svojim učiteljima dorađivali smo plakate, slikovnice, isprobavali razne napitke od voća i povrća  te na taj način proširivali svoje znanje o prehrambenim navikama. Nastavili smo dopunjavati recepte te ih prevodili  na strane jezike (engleski i njemački). Otkrivali smo i nove mogućnosti slikanja pa smo crtali i po voću. S raznim motivima hrane ukrašavali smo  školske panoe. Posebno nas je veselila izrada neobičnih ražnjića od voća.

Zajedno s učiteljima otišli smo i do Gradske tržnice gdje smo uspoređivali cijene i kvalitetu proizvoda s onima u prodavaonicama.

Bili smo i u Dravskoj park šumi gdje smo proučavali jestivo cvijeće i bilje. Kasnije smo se okušali u kulinarskim vještinama pripremajući juhu, salate i kolač od špinata.

Tijekom šetnje gradom anketirali smo prolaznike o prehrambenim navikama. Isto smo provjerili i u svojim obiteljima. Naše šetnje obogatili smo posjetom muzeju u Starom gradu gdje smo razgledavali staro suđe te slušali o ponašanju za stolom i korištenju pribora za jelo u prošlosti.

U restoranu uputili su nas kako poslužuju doručak na austrijski i hrvatski način jer im često dolaze njemački gosti.

O svim aktivnostima nastavili smo raditi filmove i reklame.

Usprkos brojnim novostima bilo nam je zabavno učiti i istraživati. Dogodilo se novo prijateljstvo učitelja i nas.

Slike drugog dana pogledajte u galeriji slika

GALERIJA 1

GALERIJA 2